PORAZ JASKE U FARKAŠEVCU

15.03.2021. U 18. kolu Prve županijske nogometne lige Zapad nogometaši Jaske poraženi su na gostovanju kod prvoplasiranog Zrinskog, u samoborskom gradskom naselju Farkaševcu, s 1:3 (1:2)

Nakon dvije uspješne pripremne utakmice s klubovima iz višeg ranga natjecanja, Jastrebovi su se s optimizomom uputili na prvi proljetni prvenstveni dvoboj. Prema riječima trenera, Viktora Šimanovića i Mislava Bradvića, njihovi su igrači taj optimizam opravdali izvrsnom igrom u većem dijelu prvog poluvremena. Modrobijela momčad je igrala bolje i stvarala dobre prilike. Svoju je premoć okrunila u 36. minuti kada je Jaskin „neboder“ Kruno Všetečka briljantnim potezom podvalio loptu iza posljednje linije domaće obrane, gdje se majstorski ušuljao Tomislav Nad i doveo Jastrebove u vodstvo od 1:0. Centarfor Jastrebova, popularni „Šetka“, našao se u glavnoj ulozi i u sljedeća dva prijelomna trenutka utakmice. Najprije je propustio povoljnu priliku za postizanje pogotka, a ubrzo nakon toga u jednom je napadu surovim hrvačkim zahvatom srušen. I kad su svi na igralištu očekivali sudački zvižduk i zastali, to se nije dogodilo. Grubu, neshvatljivu pogrešku suca iskoristio je domaći igrač, pobjegao u kontru i poravnao na 1:1. U redove Jastrebova uvukla se tada nepotrebna nervoza, a onda je na samom kraju poluvremena uslijedio novi šok. Lopta je u ruku pogodila stopera Jaske Marka Miljevića, a Zrinski je iz dosuđenog kaznenog udarca poveo s 2:1. Jaskina kola su i u drugom dijelu dvoboja nastavila kliziti nizbrdo. Nakon jedne rijetke pogreške i neopreza Jaskine uže obrane, Zrinski je postigao i treći pogodak, a ubrzo nakon toga iz igre je zbog drugog žutog kartona isključen Jaskin „tenk“ Marko Miljević. Paradoksalno, ali s igračem manje Jastrebovi su opet bili bolja momčad na terenu i stvorili niz povoljnih prilika za postizanje pogodaka, no rezultat se više nije mijenjao. Spomenimo i to da je Jaska u Farkaševcu nastupila bez trojice standardnih igrača, ministra obrane Ivana Borkovića (viroza), Dominika Stipića i Tina Borovca (višak žutih kartona).

Boje najstarijeg jaskanskog kluba u Farkaševcu su branili: Danijel Budinšćak, Antonio Smičiklas (Patrik Cipovec), Marko Miljević, Tomi Kopić, Karlo Novosel (Florian Pintarić), Luka Mravunac, Tomislav Nad (Kristijan Kurpes), Tomislav Tandarić, Gabriel Koluder (Mario Mioković), Josip Cuković (kapetan) i Krunoslav Všetečka. Najvažnije je u ovom trenutku da se nakon duge pandemijske neizvjesnosti, iako zasad bez gledatelja, opet igraju amaterske utakmice (danas vjerojatno jedini smisleni i poštovanja vrijedni aspekt sporta). Jastrebovi, koje u nastavku prvenstva čeka još 17 susreta, imaju priliku popraviti svoje loše startno raspoloženje nakon pomalo nes(p)retnog poraza već u nedjelju, 21. ožujka (10 sati). Tada na njihovu Centralu u 19. kolu dolazi BSK iz Brdovca, općinskog središta u zapadnom dijelu Zagrebačke županije. Zaostali dvoboj s Breganom zakazan je za srijedu, 14. travnja.