JASKA – MLADOST (KS) 1 : 0

Nogometaši Jaske po osamnaesti put osvojili su i pospremili u svoje trofejne vitrine pokal Kupa NS Jastrebarsko.

U finalnoj utakmici na svom travnjaku, Jastrebovi su s minimalnih 1:0 slavili protiv klinčaselske Mladosti. Bila je to teška utakmica, po velikoj vrućini, pogotovo u prvom poluvremenu, u kojem stoga nismo vidjeli ništa za pamćenje. Lagana premoć Jaskanaca, ali ništa konkretnog nisu uspjeli napraviti pred vratima gostiju.

U nastavku je ipak bilo nešto lakše, pa smo vidjeli i puno bolji nogomet. Domaća momčad je zagospodarila travnjakom, imala punu dominaciju i igralo se praktički samo na polovici gostiju. Stvorili su domaći igrači pet-šest dobrih gol situacija, ali nije bilo dovoljno preciznosti i koncentracije u finiširanju akcija. U 53. minuti, nakon “rukometa” u šesnaestercu gostujuće momčadi, dobri sudac Solenički, opravdano pokazuje na bijelu točku, a udarac Tandarića odlično brani Bilobrk, daleko najbolji pojedinac u sastavu Mladostaša.

Vrijeme je odmicalo, pogodaka nije bilo i sve je ukazivalo da će odluka o pobjedniku pasti tek nakon ruleta jedanaesteraca. A onda se dogodio trenutak odluke. Ubacivanje Cukovića u 83. minuti, uz pomoć jednog od igrača gostiju, pronalazi put do mreže, za jedan, ali trofeja vrijedan pogodak i veliko slavlje Jastrebova po okončanju ove utakmice, ali i vrlo uspješne sezone. Pobjeda domaće momčadi apsolutno je čista i zaslužena, no treba naglasiti da svi akteri ove utakmice, odigrane u vrlo teškim, gotovo nehumanim uvjetima, zaslužuju čestitke.

JASTREBARSKO – Stadion Marijan Bradvić Mara. Bez gledatelja. Sudac: Tomica Solenički (Jastrebarsko) 6,5. Pomoćnici: Ivan Batušić (Cvetković) i Lucija Maretić (Klinča Sela). Delegat: Ivan Šicko (Kupinec).
STRIJELAC: 1:0 – Cuković (83).
JASKA: Mataušić 7, Smičiklas 7, Miljević 7, Novosel 7, Borovec 7 (od 85. Cipovec -), Cuković 7,5, Nad 6,5 (od 55. L. Štefić 6,5), Koluder 6,5 (od 62. Všetečka 7), Mravunac 7, Borković 7, Tandarić 6,5 (od 89. Pintarić -). TRENERI: Mislav Bradvić i Viktor Šimanović 6,5.
MLADOST (KS): Bilobrk 7, Gugec 6 (od 60. A. Stunja 6), Sirovica 6, Ložnjak 6, Bosak 6 (od 60. Pankretić 6), Makarun 6, L. Hasanović 6, Jakšić 6, V. Stunja 6,5, Marinović 6, Hrkač 6 (od 86. Lacković -). TRENER: Nenad Budišćak 6.

IGRAČ UTAKMICE: Josip Cuković.