Sada je već poznato koliko su talentirani jaskasnki osnovnoškolci i srednjoškolci u atletici. Naime, na jučerašnjem školskom prvenstvu osnovnih i srednjih škola Zagrebačke županije natjecale su se atletske sekcije učenica i učenika, te opet ostvarile odlične rezultate i plasman na državna prvenstva!
Zasigurno, ovo su definitivno rezultati divljenja naših školaraca obzirom da prvi susret s tartan atletskom podlogom imaju tek na samom natjecanju!
Upravo zbog ovih rezultata i drugih mogućnosti u našem Gradu, nastavljamo s razgovorima i nadamo se da ćemo uz pomoć Grada Jastrebarsko, Zagrebačke županije i Ministarstva turizma i sporta uspjeti realizirat projekt izgradnje atletskog kompleksa s popratnim sadržajima u sklopu OŠ Ljubo Babić. Na taj način uz brojne druge mogućnosti, omogućit će se i sustavnost treniranja atletskih disciplina u sklopu jaskanskog atletskog kluba, te sportskih sekcija osnovne i srednje škole.
OSNOVNA ŠKOLA LJUBO BABIĆ
Što se tiče sekcija OŠ Ljubo Babić, također su ostvarili odlične rezultate s time da su se učenice i učenici 5. i 6. razreda uspjeli također plasirati na državno prvenstvo u Vinkovcima!
Pod vodstvom mentorica profesorice Ines Jerčinović i Ines Bohaček, osim ekipnih pehara i medalja, učenici su i u pojedinačnom plasmanu osvojili mnoga odličja:
Konkurencija 5. i 6. razredi (Ž)
Ekipno 1. mjesto – plasman na državno natjecanje
Pojedinačno :
1.mjesto – Eva Blažek – trčanja 200m
1.mjesto – Dora Delić – trčanje 600m
1.mjesto – Paula Klanjčić – bacanje medicinke
1.mjesto – Sara Lukina – skok u dalj
1.mjesto – štafeta 4x100m – (Ria Zbiljski-Eva Blažek-Sara Delić-Sara Lukina)
3.mjesto – Sara Delić – trčanje 100m
3.mjesto – Ria Zbiljski – skok u vis
Za ekipu su još nastupile: Ivona Ciban, Lucija Vučinić i Tia Vlašić
Konkurencija 5. i 6. razredi (M)
Ekipno 1. mjesto – plasman na državno natjecanje
Pojedinačno :
1. mjesto – Fran Navoj, 100m
1. mjesto – Toma Novosel, 200m
2. mjesto – Dino Hrvoj, 600m
1. mjesto – Leon Kupina, skok u vis
4. mjesto – Jurica Bošnjak, skok u dalj
4. mjesto – Gabriel Stanko, bacanje vorteksa
5. mjesto – Luka Konjevod, bacanje medicinke
1. mjesto – štafeta 4x100m (Gabriel Stanko, Toma Novosel, Franko Čukoić, Fran Navoj)
Za ekipu su još nastupili: Marko Golub i Dominik Ajdić
Konkurencija 7. i 8. razredi (Ž)
Ekipno 3. mjesto
Pojedinačno:
1. mjesto – Tia Tutić, bacanje vortexa
1. mjesto – Lana Tončić, skok u dalj
1. mjesto – Zara Prežgaj, trčanje 100m
2. mjesto – štafeta 100,200,300,400m (LanaTončić-Nika Vlašić-Zara Prežgaj-Simona Gornik)
Za ekipu su još nastupile: Veronika Hodak, Lara Škoc, Mia Bakin, Ivona Reb, Hana Zmajlović, Petra Vučinić i Isabel Špikić
Konkurencija 7. i 8. razredi (M)
Ekipno 5. mjesto
Pojedinačno:
2.mjesto – Paolo Božić, skok u vis
3. mjesto – Dario Stepinac, 100m
3. mjesto – Mihael Badanjak, 800m
Za ekipu su još nastupili: Bruno Vučinić, Borna Studen, Manuel Ivezić, Martin Mlinarić, Sven Vukić, Jakov Šalaj, Tin Juraj Šinković
SREDNJA ŠKOLA JASTREBARSKO
Pod mentoricom Željke Kovačić, učenice Srednje škole Jastrebarsko ekipno su osvojile 1. mjesto i time se plasirale na državno prvenstvo srednjih škola koje se održava u Puli 13.svibnja! Učenici u muškoj konkurenciji osvojili su 2. mjesto te im je malo nedostajalo da se i oni plasiraju na državno.
Pojedinačni rezultati za učenice su slijedeći:
1. mjesto – Mia Jalšovec, skok u vis
1. mjesto – Margareta Razum, skok u dalj
2. mjesto – Jelena Martinković, bacanje kugle
2. mjesto – Hana Kokot, 400 metara
2. mjesto – Martina Cerovac, 800 metara
2. mjesto – Karla Fabijanić, Ema Fratrić, Luana Šeperić, Hana Kokot, štafeta
3. mjesto – Eva Budinščak, 100 metara
3. mjesto – Helena Petrović, 1500 metara
Pojedinačni rezultati za učenike su slijedeći:
1. mjesto – Patrik Turković, skok u vis
2. mjesto – David Fabijanić, 400 metara
2. mjesto – Borna Štimac, 800 metara
2. mjesto – Patrik Turković, Luka Lovrinović, Lovro Sakoman, Domagoj Brakus, štafeta
3. mjesto – Lovro Kurtalj, bacanje kugle
4. mjesto – Ivan Mihalić, 100 metara
4. mjesto – Domagoj Brakus, skok u dalj
6. mjesto – Jan Erben, 1500 metara
Također važno je istaknuti da je vrijednost ovih uspjeha je još veća kada se zna da su naši školarci pobijedili i gradove u kojima postoje atletski klubovi koji okupljaju velik broj djece u sustavnom treningu, ali i sa puno boljim uvjetima rada.
Ovim putem iskrene čestitke svim učenicama i učenicima, te njihovim mentorima na ostvarenim rezultatima, te puno sreće na državnim prvenstvima Hrvatske!
M.G.