Dovršena adaptacija krovišta vatrogasnog doma u Čabdinu

Proteklih dana uspješno su završeni radovi na izgradnji krovišta vatrogasnog doma u Čabdinu, čime je nastavljen kontinuitet ulaganja u unapređenje infrastrukture i uvjeta rada lokalnog dobrovoljnog vatrogasnog društva

Podsjetimo, tijekom 2024. godine izvedeni su radovi na nadogradnji kata na novom dijelu objekta, čime su stvoreni preduvjeti za daljnji nastavak radova na zgradi, osobito na izgradnji krovišta. Predsjednik DVD-a Čabdin, Tomislav Lončarić, ističe kako je jedan od ključnih ciljeva daljnjih zahvata premještanje spremišta u prizemni dio zgrade te unutarnje uređenje kata vatrogasnog doma. Takvo rješenje omogućit će brži i učinkovitiji izlazak vatrogasaca na intervencije, budući da se postojeće spremište trenutno nalazi u gospodarskoj zoni, što produžuje vrijeme reakcije prilikom izvanrednih događaja.
Uz radove na krovištu, u sklopu ove faze obnove ugrađena je i nova PVC stolarija, čime je dodatno poboljšana energetska učinkovitost objekta te osigurani kvalitetniji uvjeti boravka i rada članova društva.
Financijska sredstva za realizaciju projekta osigurali su Grad Jastrebarsko i Zagrebačka županija, prepoznajući važnost kontinuiranog ulaganja u vatrogasnu infrastrukturu i sigurnost građana.
Vatrogasni dom u Čabdinu već gotovo 100 godina predstavlja središnje mjesto okupljanja i djelovanja lokalne zajednice. Danas DVD Čabdin broji 86 članova, a uz svoju primarnu ulogu u zaštiti od požara i drugim intervencijama, društvo je i glavni pokretač društvenog i kulturnog života u naselju.

P.A.