Božićni humanitarni koncert oduševio publiku

U srijedu, 17. prosinca u Princess centru u Jastrebarskom održan je tradicionalni Božićni humanitarni koncert u organizaciji Zajednice kulturno-umjetničkih udruga grada Jastrebarskog

Publika je uživala u raskošnom glazbenom i scenskom programu plemenitog i humanitarnog cilja, prikupljanja sredstava za Centar za odgoj i obrazovanje Lug u Jastrebarskom.

Na pozornici su se izmjenjivali izvođači koji su unijeli duh blagdana u srca svih prisutnih. Prvi su nastupili članovi Tamburaškog orkestra DVD-a Čabdin, a potom jaskanski puhački orkestri. Za ovu priliku puhači DVD-a Domagović doveli su gosta iznenađenja. 4

Naime, u pratnji orkestra popularni mladi jaskanski pjevač Bruno Rački, maestralno je izveo Robićeve  “Golubove” uz veliki pljesak publike. Nakon toga Domagović je pokazao da ima i sjajne nasljednike, pomladak puhačkog orkestra pod vodstvom proslavljenog Dragutina Fabijanića. Nakon njih publici su se predstavili puhački orkestri DVD-a Cvetković, Gornji Desinec, Stankovo i Petrovina.

Pravo iznenađenje bile su male i one velike mrazice, članice Svetojanskih mažoretkinja koje su i ovoga puta pokazale da su u samom vrhu hrvatskog mažoret plesa. Nakon mažoretkinja publiku su oduševili i nastupi pjevača i plesača jaskanskih Kulturno umjetničkih udruga.

Prvi su se predstavili članovi glazbeno folklorne sekcije Udruge umirovljenika Jastrebarsko, a potom Članovi KUD-a Desinec, Lipa Slavetić, KUD umirovljenika Jastrebarsko, Udruga pjevača izvornih pjesama Sveta Jana, KUD Cvijet Cvetković, Okićka trešnja iz Stankova i KUD Sveta Jana.


-Ponosni smo što smo našim sugrađanima mogli pokloniti večer zajedništva i ljubavi, u duhu međusobnog pomaganja. Još smo jednom pokazali bogatstvo kulturnog izričaja naših članica na koje smo zaista ponosni, oni su najbolji čuvari naše tradicije i bogate glazbene kulture, rekla nam je nakon koncerta predsjednica Zajednice i zamjenica gradonačelnika Nikolina Ribarić, naglasivši kako je ovom prilikom prikupljeno 2,5 tisuće eura za potrebe štićenika Centra Lug.
Blagdanski ugođaj, tople riječi i zvuci tradicionalnih pjesama potvrdili su još jednom kako kultura, umjetnost i dobra volja zajedno mogu učiniti čuda.

I.K.