Narcise su ispred trgovačkih centara prodavali volonteri Gradskog društva Crvenog križa Jastrebarsko koji su prikupili ukupno 1.500 eura, dok su djelatnici Gradske uprave i Centra za kulturu Jastrebarsko kod pošte prodajom narcisa prikupili više od 400 eura


Pridružila im se i volonterka Kata Lončar, a u prodaji su sudjelovali i gradonačelnik Zvonimir Novosel i njegova zamjenica Nikolina Ribarić.


Sva prikupljena sredstva od prodaje namijenjena su Udruzi edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije te će ona biti iskorištena za prevenciju i rano otkrivanje raka dojke.

Svakoga dana osam žena u Hrvatskoj suočava se s ovom teškom dijagnozom, a godišnje se dijagnosticira čak 3.000 novih slučajeva. Nažalost, U Hrvatskoj oko 700 žena godišnje prerano izgubi život zbog raka dojke. Pregled traje kratko, a može značiti pravodobnu dijagnozu i veće šanse za uspješno liječenje.
P.A.









